Działamy i wspieramy rodaków: Dzieci z domu dziecka na Białorusi

2 grudnia 2018

09:00

PGR Wizna

Serdecznie zapraszamy w niedzielę 2 grudnia 2018 r. na rozgrywkę ASG na terenie PGR Wizna.

Celem tej charytatywnej imprezy jest zebranie świątecznych prezentów dla naszych rodaków - dzieci z domu dziecka na Białorusi, ale także zorganizowanie przyjemnej gry dla pasjonatów ASG w doborowym towarzystwie. Impreza będzie zwieńczeniem i tak na prawdę ostatnią cegiełką w tej świątecznej zbiórce organizowanej przez Wyższą Szkołę Agrobiznesu w Łomży.​

Prosimy każdego uczestnika o wsparcie zbiórki w słodycze, przybory szkolne lub zabawki. Wspomóżcie akcję tyle na ile jesteście w stanie :)

Po Drugiej Wojnie Światowej tysiące Polaków pozostało na dawnych Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej. I choć przez ponad 70 lat władze ZSRR robiły wszystko, by wykorzenić z nich Polskość, oni przez wszystkie te lata kultywowali polskie tradycje, wiarę oraz historię. Mieszkańcy Bieholina dbają także o groby żołnierzy Wojska Polskiego poległych w czasie wojny polsko-bolszewickiej 1920 r. oraz Kampanii Wrześniowej 1939 r.

Jednak życie na Białorusi jest dla Polaków bardzo trudne. Szczególnie odczuwają to dzieci, którym brakuje podstawowych produktów codziennego użytku: butów, kurtek, zabawek oraz żywności. Aby np. zgromadzić zapasy na zimę dzieci w ustawionym na podwórku wielkim kotle same przygotowują marmoladę.

Razem możemy sprawić, że w tym szczególnym okresie Świąt Bożego Narodzenia ma twarzach maluchów zagości bezcenny uśmiech. Wspólnie przygotujmy świąteczne paczki dla podopiecznych ks. Tadeusza Kowalskiego.

Świąteczne paczki trafią do 90. osób z trzech grup potrzebujących:

I grupa: dzieci w wieku od 2 do 7 (15. osób) oraz 10 do 14 lat (25. osób).
II grupa: 30 uczniów szkoły z internatem (15. dziewcząt i 15. chłopców) w wieku od 12 do 15 lat.
III grupa: 20 dzieci z rodzin wielodzietnych w wieku od 7 do 14 lat.

Impreza odbędzie się nawet gdy słupki rtęci poszybuję bardzo mocno w dół. Dlatego też wskazujemy by ubrać się stosownie do warunków jakie nastaniemy!!!

Razem możemy sprawić, że w tym szczególnym okresie Świąt Bożego Narodzenia ma twarzach maluchów zagości bezcenny uśmiech.
Gorąco na was liczymy i wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

Close Menu