W niedzielę 7 października na polach niedaleko miejscowości Kadzidło rozegrała się kolejna edycja Operacji Skalpel. Podobnie jak podczas poprzednich edycji gry jako Vesper weszliśmy w skład frakcji ROA. Naszym zadaniem był atak i zdobycie wieży strażackiej zlokalizowanej około 2 kilometrów od punktu naszego startu.

Sama gra była dosyć jednolita. Podzieleni na kilka małych grup postanowiliśmy zaatakować wieżę z flanki. Udało się to nam po dosyć długiej wymianie kompozytu. Po oddaniu punktu frakcja OASIS wycofała się i po krótkiej przerwie regeneracyjnej zaatakowała ponownie. W ruch poszły granaty odłamkowe i dymne. Po kilku godzinach gry, udaliśmy się na posiłek i inscenizowany pokaz nalotu bombowego.

Sama rozgrywka w porównaniu do poprzednich edycji nie była dosyć dynamiczna, z wyjątkiem kilku akcji przy wieży którą możecie zobaczyć na zdjęciach. Pogoda zdecydowanie sprzyjała, było ciepło i słonecznie. Na pewno nie była to najlepsza z edycji, ale zabawa była przednia i z pewnością przyjedziemy na kolejne! Członkom Vesper udało się wygrać parę fantów w loterii organizowanej na zakończenie rozgrywki. Serdecznie dziękujemy Mańkowi za wkład i trud włożony w organizację! Z pewnością zaliczamy edycję do udanych.

Kliknij tutaj aby zobaczyć całą galerię zdjęć z wydarzenia

Zdjęcie tła: Julia Majkrzak

Close Menu