W sobotę, 21 lipca 2018 roku, w silnym, sześcioosobowym składzie (Damian, Adrian, Hubert, Kacper, Paweł, Robert) braliśmy udział w imprezie "Nocny Patrol" - dziewiątej już edycji terenowej gry nocnej zorganizowanej przez DBS Kolno.

W tym roku gra była swego rodzaju wyjątkowa - ulewy padające niemal przez cały tydzień sprawiły, że rozgrywka toczyła się na podmokłych łąkach i drogach. Celem gry było dotarcie do jak największej ilości punktów i przepisanie ich numerów, jednocześnie unikając przeciwnika i eliminując napotkane wrogie grupy.

Nocny Patrol

Grę zaczęliśmy około godziny dwudziestej. Po znalezieniu mapy, w ciągu około trzydziestu minut zdobyliśmy pierwsze trzy punkty. Do zapadnięcia zmierzchu posiadaliśmy już około sześć punktów. Kluczowym miejscem był jednak punkt siódmy, położony na małej żwirowni otoczonej kilkoma drzewami. Tam to daliśmy się zaskoczyć przez patrolującą ten punkt grupę DBS Kolno, jednak dosyć szybko udało nam się ich zmusić do ucieczki. Na punkcie siódmym przyczailiśmy się na przeciwnika, który nadchodził od strony wsi Kolimagi.

Przeciwnikiem okazała się grupa MSOT Gray Wolves, z którą szybko nawiązaliśmy udany sojusz. Wspólnymi siłami sforsowaliśmy niedaleko leżący punkt ósmy, po czym udaliśmy się zdobywać kolejne punkty. Najbardziej ekscytująca i ekstremalna była droga pomiędzy punktem dziesiątym, a trzynastym - tam to spędziliśmy ponad godzinę przedzierając się przez zalane drogi i łąkę. Woda miejscami sięgała do pasa - o czym przekonał się Robert który prowadził naszą grupę. Po krótkiej przerwie spędzonej na rozmowach z napotkanymi Bagienniakami, znowu mieliśmy kontakt ogniowy - i to znowu z DBS'em! Po krótkiej konwersacji z Kamilem udaliśmy się podbijać ostatnie dwa punkty.

Nocny Patrol

Grę zakończyliśmy zwycięsko o godzinie 4:17 z piętnastoma zdobytymi punktami. Dziękujemy wszystkim graczom za rozgrywkę, DBS Kolno za świetną organizację i mamy nadzieję, że w tak samo licznym gronie (ba, większym!) spotkamy się za rok.

 

Więcej zdjęć:

Close Menu